شهدای امت

حجت الاسلام شهید هادی ذوالفقاری

خواهران شهید ذوالفقاری می‌گویند: هادی در یک وصیت نامه به دست‌خطی معمولی نوشته بود «راهپیمایی ۹ دی یادتان نرود. حجاب‌های امروزی بوی حضرت زهرا(س) نمی‌دهد، حجابتان را زهرایی کنید. پیرو خط ولایت فقیه باشید.»

شهید عماد مغنیه

عماد فایز مغنیه کیست؟طراحی همه عملیات‌های نظامی حزب‌الله به وی نسبت داده شده است‏.‏ وی فعالیت جهادی خود را از زمان ایجاد حزب آغاز و یگان نظامی را تاسیس کرد‏.‏

آیت الله شهید سید محمد باقر صدر

علامه شهید آیت الله سید محمد باقر صدر، یکی از بزرگ‌ترین اندیشمندان مسلمان - و به تعبیر امام خمینی: «مغز متفکر اسلامی» - در تاریخ اسلامی به ویژه در قرن چهاردهم هجری است...

ناحی العلی

العلی بعدازظهر روز چهارشبه 22/7/1987 هنگام ورود به ساختمان دفتر روزنامه القبس در لندن، هدف گلوله ای قرار گرفت که او را پس از یک اغمای 38 روزه، به آرزویش که شهادت در راه عقیده اش بود رساند.

شهید نواب صفوی

یوسف حنا(مسیحی لبنانی مسلمان شده به دست شهید نواب):«او(نواب) جسم نحیفی داشت اما روح بزرگی در این جسم نحیف حكومت می كرد كه گویی می خواست تمام دنیا را در میان وح خودش ودر میان پنجه های پر قدرت خودش هضم كند».

آیت‌الله شهید محمد مفتح

محمد مفتح در سال 1307 شمسي، در خانواده اي روحاني در همدان به دنيا آمد. پدرش مرحوم، حجت الاسلام حاج محمود مفتح، يكي از واعظان مخلص و عاشق خاندان رسالت و ولايت بود و در ادبيات فارسي و عربي تبحر فراواني داشت و اشعار زيادي در مدح و رثاي اهل بيت عليهم السلام به زبان هاي عربي و فارسي از وي به جا مانده است.

شهید شیخ احمد یاسین

شیخ احمد اسماعیل یاسین معروف به شیخ احمد یاسین، بنیان‌گذار جنبش مقاومت اسلامی؛ حماس و ریاست مجمع اسلامی غزه در سال ۱۹۳۷ در روستای الجوره از توابع شهرستان مجدل در جنوب نوار غزه به دنیا آمد.

آیت‌الله شهید مطهری

استاد مرتضی مطهری، اندیشمندی برجسته و بزرگ در تاریخ معاصر اسلام بود که به ضرب گلوله ی کینه و نفاق در اردیبهشت 1358 به شهاد رسید

شهید عزالدین قسام

شهید عزالدین قسام، عالم مسلمان و مجاهدی بود که با روحیه استکبارستیزانه و عملیات‌های نظامی مبتکرانه خود و یارانش توانست استعمارگران انگلیسی و اشغالگران صهیونیستی را در منطقه به ستوه آورد و به اسطوه‌ای برای نسل‌های بعد از خود تبدیل شود.

نگاهی به زندگی و افکار شهید دکتر فتحی شقاقی

پیروی از اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و دفاع از الگوی انقلاب اسلامی ایران، تلاش برای ایجاد وحدت میان شیعه و سنی و تأکید بر محوریت آرمان فلسطین و جهاد و شهادت، از جمله ویژگی های برجسته شهید فتحی شقاقی بود...

شاگرد مکتب نجف

حوالی سال 1371 هـ.ق برابر با 1331 شمسی در شهر نبی شیثاز توابع بعلبک لبنان، که گروهی از سادات هاشمی و موسوی از گذشته در آن شهر سکونت داشته­اند، سیدعباس از پدری موسوی و مادری هاشمی به‌دنیا آمد.

شهادت‌ فرمانده‌ سپاه‌ بدر توسط‌‌‌ داعش +عکس

یکی از فرماندهان نظامی سپاه بدر که از خطبای برجسته عراق نیز محسوب می‌شد در درگیری با تکفیری‌های داعش به شهادت رسید.

نقاشی‌های خیابانی در حمایت از کودکان غزه+ عکس

یک هنرمند ناشناس ایرانی در واکنش به کودک‌کشی رژیم صهیونیستی طرح‌هایی را در محیط‌های عمومی کشیده است.

تصاویر شهدای روز قدس نیجریه (+۱۸)

به گزارش امت اسلامی، تصاویری از شهدای روز قدس نیجریه که توسط پلیس یه خاک و خون کشیده شده اند.

الگوبرداری مجاهدین حماس از شهید فهمیده

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین (وابسته به حماس) ساعتی قبل با انتشار خبری از شهادت یک مجاهد شهادت‌طلب از گردان‌های شهید عزالدین قسام خبر داد که بابستن بمب به خود، زیر تانک رفته و آن را منهدم کرد.