اسلام‌خواهی

با دوستان خیانت؛ با دشمنان خباثت

سیاست خارجی ایالات متحده در دهه‌های اخیر همواره بر توجه صرف به منافع این کشور مبتنی بوده است و ساکنین کاخ سفید بار‌ها اثبات کرده‌اند که کوچک‌ترین اعتقادی به پشتیبانی از هم‌پیمانان خود در اوضاع بحرانی ندارند و از هیچ جنایتی برای تقابل با دشمنان خود نیز کوتاهی نمی‌کنند.

همایش علمی “قرآن و مطالعه تاریخ” در آمریکا

همایش علمی "قرآن و مطالعه تاریخ" از سلسله همایش های تدبر در قرآن کریم، امروز در دانشگاه هاوارد شهر واشنگتن آمریکا آغاز به کار کرد.

جوان بی‌تفاوت مسیحی چطور شیعه شد؟ + عکس

جوان تازه شیعه شده آمریکایی پس از تشرف به حرم مطهر امام اول شیعیان گفت: با وجود اینکه در یک مدرسه کاتولیک تحصیل می‌کردم اما هیج وقت در مراسم غسل تعمید حضور نیافتم و عقاید مسیحیت را به صورت رسمى نپذیرفتم.

تحصن ائمه مساجد تونس در مقابل وزارت امور دینی + تصاویر

گروهی از ائمه مساجد و مردم تونس با تجمع در مقابل وزارت امور دینی این کشور به آنچه آنرا محدود کردن آزادی‌های دینی خواندند، اعتراض کردند.

احزاب اسلام‌گرای اندونزی پیشنهاد ممنوعیت مشروبات الکلی را مطرح کردند

نمایندگان پارلمان اندونزی روز سه شنبه اعلام کردند احزاب اسلام گرای این کشور طرحی را پیشنهاد کرده اند که مصرف مشروبات الکلی را ممنوع می کند و می تواند متخلفان را به تا دو سال حبس محکوم کند.

اولین «خانه زن مسلمان» اتریش تأسیس شد

در ادامه گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی مسلمانان در کشور اتریش، اولین خانه زنان مسلمان این کشور با هدف تأمین سرپناهی مطمئن برای افراد فاقد سرپناه تأسیس شد.

ماجرای اسلام آوردن پلیس زن آمریکایی/ از اسلام حجاب را دوست دارم

مهمترین چیزی که از اسلام دوست دارم حجاب داشتن است. من حجاب دارم و در حقیقت از داشتن آن لذت می برم؛ مخصوصا در لاس وگاس که مردان به زنان به طرز ناخوشایندی نگاه می کنند، احساس امنیت می کنم.

۲۳۰۰میلیارد دلار ارزش بازار جهانی غذای حلال

روزنامه مالای میل مالزی نوشت: ایران به عنوان کشوری که همه تولیدات غذایی آن حلال است با سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های گوناگون و تشویق بخش خصوصی برای حضور در این عرصه می تواند سهم خود صنعت حلال جهان را در اقتصاد به طور قابل توجهی افزایش دهد.

جوانان بالکان به نامه رهبری پاسخ دادند

جمعی از جوانان منطقه بالکان، در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نامه معظم‌له که چندی پیش خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نگاشته شده بود را پاسخ دادند.

زنان الجزایری خواهان احیای حجاب اجداد خود شدند + عکس

گروهی از زنان فعال الجزایر در تلاش برای احیای حجابی هستند که نماد مقاومت مردم این کشور در برابر استعمارگران بود.

جعفر گنزالس،کمونیست ضد فاشیسمی که شیعه انقلابی شد

رائول گنزالس بورنز با دیدن ظلم جاری در کشورش اسپانیا، به کوهستان پناه برده و بعد از سال‌ها زندگی در آنجا و تفکر در طبیعت بکر، به وجود یک خالق پی می‌برد و درنهایت با چشیدن طعم دستورات سیاسی و اجتماعی اسلام، به خواسته خود می‌رسد.

برگزاری روز آشنایی با قرآن کریم در کانادا

روز "آشنایی با قرآن کریم" به همت مسلمانان کانادا شنبه هفته آینده در ایالت انتاریوی کانادا برگزار خواهد شد.

استقبال از تنها نماینده تشیع در نمایشگاه کتاب لایپزیگ

آکادمی اسلامی آلمان در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب لایپزیگ خوش درخشید و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.

افزایش شمار مسلمانان در اتریش

گسترش چشم گیر اسلام در کشورهای غربی نتیجه وجود آموزه های بسیار متعالی در این دین است . ‌

روشنفکران غرب‌زده در کدام سال میلادی زندگی می‌کنند/ دانش غرب در دین‌شناسی گیج می‌زند

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با اشاره به سابقه طولانی دین‌پژوهی در میان علما و فلاسفه اسلامی گفت: فیلسوف‌های مسلمان از فارابی تا ملاصدرا چنان درخشیده‌اند که غربی‌ها امروز حداقل‌های آن میراث مسلمانان را نیز ندارند، امروز غرب در بحث فلسفه دین هنوز در فضای هفتصد سال پیشِ مسلمانان سیر می‌کند.