امت اسلامی » مصاحبه

مصاحبه

سعودی‌ها در حمله به یمن تنها مانده‌اند/ ایران انتقال نفت عربستان را تحت کنترل دارد

سعودی‌ها از ما برای حمله به یمن، درخواست جنگنده و حمایت دریایی و زمینی کردند؛ اما ما هیچ نیرو و سلاحی به آنها ندادیم زیرا انصارالله به عربستان حمله نکرده بلکه عربستان است که به یمن حمله کرده است.

حملات علیه یمن جنگ علیه یک انقلاب است

کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: عربستان و کشورهای حامی او مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شده اند چرا که با این حملات دیکتاتوری، دوستی با کشورهای بیگانه، سرسپردگی، سرکوب مردم و حمایت از گروههای تکفیری را به کارنامه سیاه خود افزودند و با این حرکت به کشورهای بیگانه چراغ سبزی دادند که خواهان سرکوب انقلاب اسلامی یمن هستند.

امام خمینی و امام خامنه‌ای امام ماست /داعش جزوی از رژیم صهیونیستی است

ما امام خمینی را امام میدانیم. چون مذهب زیدی کسانی را امام می‌داند که از نسل امام علی باشند و قیام بالسیف کند و حکومت تشکیل دهد. مثل امام خمینی و خامنه‌ای

مقاومت ۴ساله مردم بحرین نشان‌دهنده ضعف نظام حاکم است / تغییر نظام بحرین تحت شعاع موضع عربستان است

عربستان احساس می‌کند تغییر در بحرین یعنی آشوب در شرق عربستان نظیر استان‌های قطیف و ... لذا عربستان این منطقه را قطعاً تخلیه نخواهد کرد مگر اینکه شرایط داخلی خودش یا ضرورت‌های سیاسی باشد که مجبور به این امر شود.

تطبیق ظهور مشکلاتی دارد / ۷۰۰ سال قبل هم بعضی‌ها دچار تطبیق اشتباه شدند

در روایت‌ها صریحاً جایی برای منع تطبیق نداریم. اما مشکل این است که تطبیق کردن بی‌ضابطه هم نیست و ضوابط خودش را دارد. از سویی تطبیق کردن‌ها در طول تاریخ مشکلاتی را ایجاد کرده است و همین دلیل بایستی با دقت بیشتر در این حوزه گام برداشت.

نشر نامه رهبر انقلاب وظیفه‌ای مستمر و بی‌زمان است

نشر نامه‌ی رهبری از یک نظر یک فعالیت بی‌زمان و مستمر است. افرادی که در فضای مجازی فعالیت می‌نماید بایستی با یک برنامه‌ریزی هدفمند مخاطبین خاص پیام را پیدا نموده و پیام رهبری را به آنان انتقال دهند

تاثیر این نامه یک کار زمان بر و جدی می‌طلبد / نامه رهبری برای تمام بشریت است

تاثیر گذاری نامهٔ رهبری منوط به یک کار یک روزه نیست و اینطور نباید گمان کرد اگر رهبری این نامه دیروز نوشتند بایستی فردا مخاطبین تاثیر بپذیرند و بلعکس باید دانست چنین رخدادهایی زمان بر بوده و این نیازمند کار جدی ما، رسانه‌ها و همهٔ مسلمین را می‌طلبد.

غزه در شرایطی بدتر از ۱۲ سال گذشته خود قرار دارد

غزه در حصر کامل / السیسی و اسرائیل غزه را کاملاً در محاصره قرار داده‌اند / تشکیلات خودگردان به دنبال تسلیم مقاومت در غزه است.

سیره‌ی اهل‌بیت نسبت به اهل‌سنت

سنی‌ای که جان شیعیان امام کاظم را نجات داد / دلایل تحریم توهین به همسر پیامبر توسط رهبری / فتوای آیت الله وحید خراسانی در مورد اهل سنت / خاطره‌ی یک شیعه سوری از پاسداران اهل‌سنت

شکست اخیر در کارنامه اسرائیل ثبت شد/مصر و تشکیلات خودگران خیانت کرده‌اند

اسرائیل در کنار غرب در دفاع و در کمک از القاعده، نقش داشته و دارد. آن جه اتفاق افتاده است نتیجه برنامه‌ریزی اسرائیل هم می‌باشد. اسرائیل بدون اشاره به نقش خودش در پدیده‌ی القاعده با مظلوم‌نمایی و گفتن آنکه یهودیان در پناه غرب باید محفوظ باشند، یک نوع زرنگی و را از خود به نمایش درآورد تا واقعیت را مخفی سازد.

اربعین بزرگترین همایش تاریخ بشریت است/ پیام اربعین وحدت و همگرایی است

اربعین یعنی لبیک گفتن به امام خویش که در برابر استکبار ایستادند. امامی که در برابر فساد و بی‌عدالتی ایستادند. در مقابل حرکت‌هایی که پایمال‌کننده انسانیت و حقوق بشر است. پیام اربعین به همه دنیا این است، اگر به دنبال حقوق بشر واقعی هستید بیایید به‌وسیله‌ی این طریق احیای حقوق بشر نمایید.

وحدت وظیفه اصلی ائمه جمعه است

به عقیده ما اولویت اول و مهم ائمه جمعه در کشور همین تقویت و تعمیق وحدت در آحاد مردم است. حتی وحدت به لحاظ ویژگی‌های قومیتی٬مذهبی باید لحاظ شود. همان‌طور که در حکمشان به آن تصریح‌شده است.

ملت انقلابی مصر بود که پیروز انقلاب شد نه اخوان!

در بیداری اسلامی مصر، این اخوان المسلمین نبود که انقلاب و تغییر رأس نظام را رقم زد، بلکه توده‌های تحول‌خواه مردمی به‌ویژه جوانان بودند که مطالبات انقلابی را علنی کرده به میدان التحریر در قاهره و سایر میدان‌ها در شهرها و استان‌های دیگر مصر کشاندند.

ائمه مسلمین الگوی وحدت بودند

باید به سیره ائمه اطهار تمسک نمود و علمای تشیع آن را الگوی خود قرار دهند. الگویی که در زندگی ائمه به‌عین قابل‌مشاهده است و می‌توان دریافت که ائمه ی اطهار به معنای واقعی کلمه محور اصلی وحدت مسلمین بودند

در بحرین سنی‌ها هم سرکوب می‌شوند / آل خلیفه از مزدورهای خارجی برای سرکوب استفاده می‌کند

رژیم آل خلیفة هیچ گاه جایگاه و پایگاه مردمی نداشت، و همیشة برای بقای خود وابسته به دو عنصر نیروهای خارجی و مزدور و دیگر حمایت نیروهای استعمارگر بوده است. قطعاً بابت این حمایت استعماری هزینه هایی پرداخت می‌کند