فرهنگی

همایش علمی “قرآن و مطالعه تاریخ” در آمریکا

قرآن

همایش علمی "قرآن و مطالعه تاریخ" از سلسله همایش های تدبر در قرآن کریم، امروز در دانشگاه هاوارد شهر واشنگتن آمریکا آغاز به کار کرد.

شکایت سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو در دستورکار قرار گرفت

شارلی ابدو

دبیركل سازمان همکاری اسلامی از ارائه راهكار حقوقی برای مقابله با مجله توهین كننده به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) خبر داد.

دولت پاکستان در صدد یکسان سازی زمان پخش اذان همه مذاهب اسلامی است

پاکستان

دولت پاکستان سعی دارد زمان پخش اذان همه مذاهب اسلامی را در این کشور یکسان سازی کند.

در تونس مردم درهمبستگی با زندانیان فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند

تونس

در تونس مردم در همبستگی با زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند.

اسناد تخریب اماکن‌مقدس توسط آل‌سعود

139401291139556115119514

یک پایگاه خبری لبنانی در پی اظهارات دیشب دبیر کل حزب ‌الله لبنان مبنی بر تخریب اماکن مقدس از سوی آل سعود، اقدام به انتشار اسناد مربوط به این اقدامات کرد.

جوان بی‌تفاوت مسیحی چطور شیعه شد؟ + عکس

javann

جوان تازه شیعه شده آمریکایی پس از تشرف به حرم مطهر امام اول شیعیان گفت: با وجود اینکه در یک مدرسه کاتولیک تحصیل می‌کردم اما هیج وقت در مراسم غسل تعمید حضور نیافتم و عقاید مسیحیت را به صورت رسمى نپذیرفتم.

تحصن ائمه مساجد تونس در مقابل وزارت امور دینی + تصاویر

تونس

گروهی از ائمه مساجد و مردم تونس با تجمع در مقابل وزارت امور دینی این کشور به آنچه آنرا محدود کردن آزادی‌های دینی خواندند، اعتراض کردند.

احزاب اسلام‌گرای اندونزی پیشنهاد ممنوعیت مشروبات الکلی را مطرح کردند

مشروب شراب فساد خانه کاواره

نمایندگان پارلمان اندونزی روز سه شنبه اعلام کردند احزاب اسلام گرای این کشور طرحی را پیشنهاد کرده اند که مصرف مشروبات الکلی را ممنوع می کند و می تواند متخلفان را به تا دو سال حبس محکوم کند.

دادگاه آلمان برگزاری نمایشگاه ضد صهیونیستی را متوقف کرد

این نمایشگاه عکس که با عنوان "اعتراضات صلح آمیز" در میدان کلن برگزار می شد، باعث جذب توجهات بسیاری نسبت به سیاست های خشونت آمیز و وحشیانه رژیم صهیونیستی شده بود.

فلسطینیان از هرزمان دیگری به بازگشت نزدیکترند

gm2j

رئیس باشگاه فلسطینی در انگلیس از راه اندازی کمپین بین المللی حفظ هویت فلسطین که هفته گذشته در بیروت برگزار شد، قدردانی کرد.

اولین «خانه زن مسلمان» اتریش تأسیس شد

اتریش زن مسجد

در ادامه گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی مسلمانان در کشور اتریش، اولین خانه زنان مسلمان این کشور با هدف تأمین سرپناهی مطمئن برای افراد فاقد سرپناه تأسیس شد.

ماجرای اسلام آوردن پلیس زن آمریکایی/ از اسلام حجاب را دوست دارم

زن حجاب اسلام

مهمترین چیزی که از اسلام دوست دارم حجاب داشتن است. من حجاب دارم و در حقیقت از داشتن آن لذت می برم؛ مخصوصا در لاس وگاس که مردان به زنان به طرز ناخوشایندی نگاه می کنند، احساس امنیت می کنم.

۲۳۰۰میلیارد دلار ارزش بازار جهانی غذای حلال

حلال

روزنامه مالای میل مالزی نوشت: ایران به عنوان کشوری که همه تولیدات غذایی آن حلال است با سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های گوناگون و تشویق بخش خصوصی برای حضور در این عرصه می تواند سهم خود صنعت حلال جهان را در اقتصاد به طور قابل توجهی افزایش دهد.

مدال وزیر سنی بر سینه عالم شیعی

مدال وزیر سنی بر سینه عالم شیعی

وزیر فرهنگ مصر مدال ویژه «ترویج تساهل و تسامح مذهبی» را به آیت الله محمد باقر مهری از علمای شیعه کویت اعطا کرد.

جوانان بالکان به نامه رهبری پاسخ دادند

رهبری

جمعی از جوانان منطقه بالکان، در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نامه معظم‌له که چندی پیش خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نگاشته شده بود را پاسخ دادند.