فرهنگی

همایش علمی “قرآن و مطالعه تاریخ” در آمریکا

همایش علمی "قرآن و مطالعه تاریخ" از سلسله همایش های تدبر در قرآن کریم، امروز در دانشگاه هاوارد شهر واشنگتن آمریکا آغاز به کار کرد.

شکایت سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو در دستورکار قرار گرفت

دبیركل سازمان همکاری اسلامی از ارائه راهكار حقوقی برای مقابله با مجله توهین كننده به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام(ص) خبر داد.

دولت پاکستان در صدد یکسان سازی زمان پخش اذان همه مذاهب اسلامی است

دولت پاکستان سعی دارد زمان پخش اذان همه مذاهب اسلامی را در این کشور یکسان سازی کند.

در تونس مردم درهمبستگی با زندانیان فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند

در تونس مردم در همبستگی با زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند.

اسناد تخریب اماکن‌مقدس توسط آل‌سعود

یک پایگاه خبری لبنانی در پی اظهارات دیشب دبیر کل حزب ‌الله لبنان مبنی بر تخریب اماکن مقدس از سوی آل سعود، اقدام به انتشار اسناد مربوط به این اقدامات کرد.

جوان بی‌تفاوت مسیحی چطور شیعه شد؟ + عکس

جوان تازه شیعه شده آمریکایی پس از تشرف به حرم مطهر امام اول شیعیان گفت: با وجود اینکه در یک مدرسه کاتولیک تحصیل می‌کردم اما هیج وقت در مراسم غسل تعمید حضور نیافتم و عقاید مسیحیت را به صورت رسمى نپذیرفتم.

تحصن ائمه مساجد تونس در مقابل وزارت امور دینی + تصاویر

گروهی از ائمه مساجد و مردم تونس با تجمع در مقابل وزارت امور دینی این کشور به آنچه آنرا محدود کردن آزادی‌های دینی خواندند، اعتراض کردند.

احزاب اسلام‌گرای اندونزی پیشنهاد ممنوعیت مشروبات الکلی را مطرح کردند

نمایندگان پارلمان اندونزی روز سه شنبه اعلام کردند احزاب اسلام گرای این کشور طرحی را پیشنهاد کرده اند که مصرف مشروبات الکلی را ممنوع می کند و می تواند متخلفان را به تا دو سال حبس محکوم کند.

دادگاه آلمان برگزاری نمایشگاه ضد صهیونیستی را متوقف کرد

این نمایشگاه عکس که با عنوان "اعتراضات صلح آمیز" در میدان کلن برگزار می شد، باعث جذب توجهات بسیاری نسبت به سیاست های خشونت آمیز و وحشیانه رژیم صهیونیستی شده بود.

فلسطینیان از هرزمان دیگری به بازگشت نزدیکترند

رئیس باشگاه فلسطینی در انگلیس از راه اندازی کمپین بین المللی حفظ هویت فلسطین که هفته گذشته در بیروت برگزار شد، قدردانی کرد.

اولین «خانه زن مسلمان» اتریش تأسیس شد

در ادامه گسترش و توسعه نهادهای اجتماعی مسلمانان در کشور اتریش، اولین خانه زنان مسلمان این کشور با هدف تأمین سرپناهی مطمئن برای افراد فاقد سرپناه تأسیس شد.

ماجرای اسلام آوردن پلیس زن آمریکایی/ از اسلام حجاب را دوست دارم

مهمترین چیزی که از اسلام دوست دارم حجاب داشتن است. من حجاب دارم و در حقیقت از داشتن آن لذت می برم؛ مخصوصا در لاس وگاس که مردان به زنان به طرز ناخوشایندی نگاه می کنند، احساس امنیت می کنم.

۲۳۰۰میلیارد دلار ارزش بازار جهانی غذای حلال

روزنامه مالای میل مالزی نوشت: ایران به عنوان کشوری که همه تولیدات غذایی آن حلال است با سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های گوناگون و تشویق بخش خصوصی برای حضور در این عرصه می تواند سهم خود صنعت حلال جهان را در اقتصاد به طور قابل توجهی افزایش دهد.

مدال وزیر سنی بر سینه عالم شیعی

وزیر فرهنگ مصر مدال ویژه «ترویج تساهل و تسامح مذهبی» را به آیت الله محمد باقر مهری از علمای شیعه کویت اعطا کرد.

جوانان بالکان به نامه رهبری پاسخ دادند

جمعی از جوانان منطقه بالکان، در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نامه معظم‌له که چندی پیش خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نگاشته شده بود را پاسخ دادند.