۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی حکم مصادره املاک فلسطینیان را در کرانه باختری صادر کرد

دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی قانونی را صادر کرد که بر اساس آن املاک فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن به ویژه در قدس مصادره خواهد شد.

امت اسلامی- به گزارش شبکه تلویزیونی المنار ، دیب حورانی خبرنگار این شبکه در کرانه باختری در گزارشی گفت : بر اساس این قانون که دادگاه موسوم به دادگاه عالی اسرائیل آن را صادر کرده است املاک و خانه های فلسطینیان اهل قدس که هم اکنون در دیگر مناطق کرانه باختری سکونت دارند؛ مصادره و با املاک آنان به عنوان املاک افراد غائب برخورد خواهد شد و تعیین سرنوشت این نوع املاک نیز با رژیم صهیونیستی خواهد بود.
حنا عیسی دبیر کل شورای اسلامی مسیحی دفاع از مقدسات گفت:« همه این اقدامات بر اساس یک برنامه روشمند برای یهودی سازی این شهر و تصرف خانه ها و تصرف بخشهای بیشتری از فلسطین و شرق قدس به اجرا در آمده است تا یهودیان تندرو به جای فلسطینیان در این خانه ها اسکان داده شوند. این یک مجازات جمعی است که اشغالگران انجام می دهند.»
این قانون در گذشته پس از تصویب در سال ۱۹۵۰ میلادی به اجرا در آمده بود و بر اساس آن دهها هزار هکتار زمین و املاک در سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸میلادی و سرزمینهای اشغالی ۱۹۶۷ میلادی مصادره شده بود.
خطرناکی این قانون در این روزها در آن است که دشمن صهیونیستی آشکارا اعلام کرده است می خواهد مسجد الاقصی را یهودی سازی و ویران تا معبد ادعایی خودش را به جای آن احداث کند.
ناجح بکیرات رئیس آکادمی علوم و میراث الاقصی گفت:« اسرائیل هر روز قانونی در می آورد که از حضور فلسطینیان می کاهد این یک جنگ جمعیتی و جغرافیایی است و این قانون مشروعیت ندارد.»
احمد رویضی رئیس اداره قدس در ریاست تشکیلات خودگردان فلسطینی گفت:« این قانون بر خلاف قانون بین الملل است. قانون بین الملل ، قانون لاهه ، قانون کنوانسیوم چهارم ژنو بر قدس مطابقت می کند و این مناطق، اشغالی محسوب می شوند. اسرائیل طفره می رود. جامعه بین الملل و سازمان ملل متحد شرق قدس را منطقه اشغالی می دانند.»
دشمن از تلاشهایش برای یهودی سازی قدس به شیوه های مختلف دست برنداشته است. ویران سازی خانه ها و تحمیل مالیات به فلسطینیان و لغو کارتهای شناسایی بسیاری از آنان از جمله این روشهاست.
خبرنگار گفت دشمن از هیچ وسیله ای برای غارت و چپاول فرو گذاری نکرده و همه این وسایل و راهها را قانونی کرده است تا سرزمینهای فلسطینیان را اشغال و آنان را آواره تا یهودی سازی کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*