۱۹:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

گزارشی از تحولات میدانی سوریه

نیروهای ارتش سوریه در عملیاتی مناطقی از استان درعا در جنوب ، جاده ارتباطی خناصر به شهر حلب در شمال، منطقه عملیاتی ادلب در شمال غرب و بلندیهای قلمون در مرز سوریه با لبنان ضربات تازه ای به گروه های تکفیری وارد کردند.

امت اسلامی- عملیات ارتش سوریه در این مناطق در حالی ادامه دارد که حلقه محاصره گروه های تکفیری در شهر ادلب تنگتر شده است و منابع خبری مطبوعاتی در دمشق از نزدیک بودن آغاز عملیات گسترده برای آزادی این شهر خبر می دهند .
برپایه این گزارش، شماری از سرکرده های عربستانی گروههای تکفیری در جریان درگیریهای نیروهای ارتش با گروه های تروریستی تکفیری در حومه جنوبی ادلب به هلاکت رسیدند.
اما در بلندیهای قلمون در شمال استان دمشق ، منابع نظامی از عملیات آتشباری ارتش سوریه و همچنین از آغاز شمارش معکوس عملیات گسترده برای پاکسازی این منطقه حساس از تکفیریها خبر دادند.
منطقه مرزی قلمون میان سوریه و لبنان به طول حدود هفتاد کیلومتر و عرض بین ده تا پانزده کیلومتر در یک سال گذشته میدان رویارویی های پراکنده میان عناصر مسلح وابسته به گروه های تروریستی تکفیری با ارتش سوریه در شرق و مقاومت و ارتش لبنان در بخش غربی خط مرزی بود.
با سیطره ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بر ارتفاعات غربی شهر زبدانی خطوط امداد و کمک به گروه های تکفیری از جمله داعش و جبهه النصره در قلمون قطع شده است .
فرمانده عملیاتی نیروهای ارتش سوریه درمنطقه زبدانی درباره اهمیت نبرد قلمون می گوید، برای نبرد نهایی در این منطقه آماده می شویم ، رژیم صهیونیستی روی گروه های تکفیری دراین منطقه مرزی حساس میان سوریه و لبنان حساب باز کرده است و نقشه قطع جاده راهبردی دمشق بیروت و محاصره شهر دمشق را از جنوب و غرب در سر داشت.
سرهنگ زید الحسین گفت : اما پس از عملیات نیروهای ارتش، حالا معادله کاملا متفاوتی با این خواسته صهیونیستها در این منطقه شکل گرفته است .
بلندیهای قلمون تا یک سال و نیم پیش مرکز آماده سازی خودروهای بمب گذاری شده بود که در شهرهای لبنان منفجر می شد اما با آزادسازی شهرهای نبک، قاره و یبرود ، تکفیریها به سمت ارتفاعات مرزی گریختند اما با فرارسیدن فصل سرما و زمستان ، عملیات پاکسازی این ارتفاعات به تاخیر افتاد و حالا با ذوب شدن برفها به نظرمی رسد که این منطقه در روزهای آینده صحنه نبرد سنگین میان نیروهای ارتش و مقاومت با تکفیریها باشد.

برچسب‌ها: ٬ ٬ ٬

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*