۱۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

اعلام حمایت مجدد اتحادیه عرب از رئیس جمهور مستعفی یمن

اتحادیه عرب بار دیگر برحمایت کامل خود از عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن تاکید کرد .

امت اسلامی- نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب دیشب در دیدار با محمد المخلافی وزیر امور قانونی دولت مستعفی یمن گفت بر اساس بیانیه پایانی سران عرب در نشست شرم الشیخ ، اتحادیه عرب از تلاش های خالصانه عبد ربه منصور هادی و خالد بحاح معاون وی برای پایان دادن به بحران داخلی یمن پشتیبانی می کند.
نبیل العربی و محمد المخلافی مهمترین تحولات در حوزه داخلی یمن و ادامه رایزنی ها در سطح منطقه ای و بین المللی برای اجرای قطعنامه اخیر ۲۲۱۶ شورای امنیت درباره یمن را بررسی کردند .
العربی و المخلافی تاکید کردند بر اساس قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت همه احزاب و طرف های درگیر در یمن به ویژه گروه انصار الله باید سلاح های خود را تحویل دهند و نیروهای خود را از مناطق بحرانی به ویژه از صنعا خارج کنند .
به گزارش خبرگزاری رسمی قطر از قاهره ، نبیل العربی و المخلافی بر توقف درگیری ها ، اجرای آتش بس و ازسرگیری گفتگوهای آشتی ملی براساس طرح صلح پیشنهادی شورای همکاری خلیج فارس ، نتایج نشست های قبلی گفتگو های ملی فراگیر و نیز مفاد قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند .
در این دیدار همچنین اوضاع انسانی در مناطق مختلف یمن ناشی از ادامه درگیری های شدید بین گروه انصار الله و نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی و حملات هوایی موسوم به طوفان قاطعیت در این کشور مورد بررسی قرار گرفت .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*