۱۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

شیخ رائد صلاح: محمد مرسی رئیس جمهوری قانونی مصر است

رئیس یکی از گروههای فعال فلسطینی در اراضی اشغالی 1948 گفت حضور فلسطینی ها در کنست رژیم صهیونیستی هیچ فایده ای جز اعلام اعتراضات ندارد و باید در قالب تشکیل کمیته های مردمی به پیگری مطالباتمان بپردازیم.

امت اسلامی- به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی شیخ رائد صلاح رئیس جناح شمالی جنبش اسلامی دراراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ در گفتگو با این شبکه گفت: عربها چه ۱۳کرسی یا کمتر از آن در کنست اسرائیل داشته باشند هیچ فایده ای ندارد نتایج تلاشهای آنها صفر خواهد بود. وی گفت: ما باید تلاش کنیم نهادهای ملی خود را ایجاد کنیم تا از طریق آن بتوانیم نیازهایمان را تأمین کنیم و در همین چارچوب کمیته ای راتشکیل دهیم تا به عنوان شخصیتی حقوقی بتوانیم امور را در سطح منطقه‌ای و بین المللی دنبال کنیم.
وی گفت:‌من معتقدم اگر کمیته عالی توسط شهروندان فلسطینی انتخاب شوند یکایک آنها خواهند دانست که نمایندگانشان چه کسانی هستند و این کمیته به پیگیری مسائلی خواهد پرداخت که دغدغه های ما هستند.
ما فلسطینی های داخل اراضی ۱۹۴۸ اکنون در جهان حتی اسمی نداریم و هیچ نهادی نیست که دغدغه های ما را در جهان مطرح سازد. ما باید صندوقی ملی در فلسطین تشکیل دهیم تا به دنبال اهداف تعیین کننده در سرنوشت ما باشد زیرا پول شریان حیاتی این گونه اقدامات است.
وی گفت ما درگذشته ۱۹ بار تجربه کرده ایم و معتقدیم که تریبون کنست فقط فرصتی برای اعلام اعتراضات است و ما چیزی بیش از اعلام اعتراضات نمی توانیم از کنست اسرائیل به دست بیاوریم تنها شیوه مناسب برای جایگزینی انتخاب مستقیم اعضای کمیته پیگیری است. اگر ما چنین کمیته ای را انتخاب کنیم رژیم اسرائیل هرچقدر که ظالم و نژاد پرست باشد قادر نخواهد بود آن را نادیده بگیرد.
وی گفت من هویتی اسلامی عربی و فلسطینی دارم و در سرزمینی زندگی می کنم که از آباء و اجدادمان به من رسیده است و من اسرائیلی نیستم و اگر در انتخاباتی شرکت می کنم مشروعیتم را از مردمی که به من رأی می دهند می گیرم.
وی در بخش دیگری گفت من با توجه به مشکلات و جنگها و درگیری ها و سیاست های اشغالگران و وجود مستضعفان معتقدم که راه حل های زمینی شکست خورده است و اسلام با ابعاد اعتقادی راه حلی تحت عنوان خلافت اسلامی دارد که می تواند این مشکلات را حل کند. این راه حل صرفاً برای مسلمانان نیست بلکه برای کل جهان است. این مفهوم از قرآن است و نظر شخصی من نیست.
وی افزود: ابوبکر البغداد نماینده من نیست و من بارها گفته ام که با او و گروه معروف به داعش اختلافات ریشه ای دارم. ما درک اعتدالی از اسلام داریم. ما معتقدیم داعش از موانع دستیابی به راه حل های اعتدالی اسلامی شده است. ما باشیوه و افکار آنها مخالفیم.

وی در بخش دیگری افزود من همچنان محمد مرسی را رئیس جمهور قانونی مصر به شمار می آورم زیرا او در انتخاباتی سالم با رأی مردم مصر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده بود. اگر در آن انتخابات فردی غیر از مرسی انتخاب می شد نیز ما او را به عنوان رئیس جمهوری مصر به شمار می آوردیم و بنابراین احترام ما به مرسی به علت وابستگی او به اخوان المسلمین نیست. اینکه ملت مصر مرسی را به عنوان رئیس جمهوری خود برگزیده اند جرم نیست. البته اخوان المسلمین نیز اکنون تنها گروه در جهان است که مؤلفه های لازم را برای اجرای برنامه های اسلام در جهان دارد و می تواند حکومتی تمام عیار ایجاد کند.
رائد صلاح در بخش دیگری گفت: ما از بهار عربی که از تونس آغاز شد و در مصر امتداد یافت پشتیبانی می کنیم. کسانی که علیه بهار عربی توطئه کردند در واقع علیه ملل عرب توطئه کردند.

برچسب‌ها: ٬ ٬

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*