۱۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱

بیمارستان های عدن با کمبود دارو و تجهیزات روبرو هستند

ادامه درگیری ها در یمن، بیمارستان های عدن را با کمبود دارو و تجهیزات پزشکی روبرو کرده است.

امت اسلامی- به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی، بیمارستان ها در عدن در جنوب یمن به علت تشدید درگیری ها و افزایش شمار زخمی ها با کمبود دارو و تجهیزات بیمارستانی روبرو هستند. در همین حال چند انفجار پیاپی ناشی از حملات جنگنده های عملیات عاصفه الحزم، صنعا پایتخت یمن را به لرزه در آورد.
ریاض یاسین وزیر خارجه یمن در سخنانی در کویت از کشته شدن هزاران تن از نیروهای حوثی و افراد طرفدار علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق یمن در عملیات عاصفه الحزم به فرماندهی عربستان سعودی، کشته شده اند.
در گزارش بی بی سی عربی در این باره آمده است: در حالی که بیش از چهار هفته از وزش طوفان قاطعیت از عربستان سعودی و دیگر کشورهای عربی به یمن می گذرد، یکی از فرماندهان نظامی یمنی در مرزهای این کشور با عربستان سعودی، حمایت خود را از عبدربه منصور هادی اعلام کرد و همین امر باعث می شود پانزده هزار تن از نیروهای مستقر در مرزها از عملیات عاصفه الحزم حمایت و امنیت مرزهای عربستان را تامین کنند.
در ادامه گزارش پس از پخش قسمتی از سخنان عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر حوثی های یمن آمده است: حملات هوایی در استان الضالع نیز ادامه یافت. تعز نیز هدف حملات عاصفه الحزم قرار گرفت. از سوی دیگر درگیری های شدید بین کمیته های مردمی (طرفدار هادی) و حوثی ها در عدن ادامه یافت.
گزارشگر در ادامه به مخالفت دولت یمن با طرح صلح پیشنهادی ایران به سازمان ملل برای یمن افزود: طرح سیاسی ایران با تشدید موضعگیری های نظامی ایران همراه بود. بر همین اساس منابع مطبوعاتی نظامی آمریکا اعلام کردند یک ناوگان ایرانی متشکل از هفت تا نه کشتی جنگی در حال حرکت به سمت یمن هستند. ایران هفته گذشته دو ناوشکن به آب های بین المللی در نزدیک سواحل یمن اعزام کرد تا به گفته مقامات ایرانی در مبارزه با دزدی دریایی مشارکت کنند. یمن که بر اساس سازمان ملل یکی از کشورهای فقیر جهان به شمار می رود، با تشدید درگیری ها با مشکلات بیشتری روبرو می شود. سازمان ملل اعلام کرد بیش از یکصد و پنجاه هزار نفر به سبب شدت حملات هوایی و نیز درگیری بین گروه های مختلف منازل خود را ترک کرده اند و بیش از هفتصد و پنجاه نفر نیز کشته شده اند و حدود هفت میلیون یمنی هم به کمک های فوری نیاز دارند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*