۲۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹

در تونس مردم درهمبستگی با زندانیان فلسطینی دربند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند

در تونس مردم در همبستگی با زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی راهپیمایی کردند.

امت اسلامی- فعالان از سراسر جهان در راهپیمایی بین المللی در تونس در همبستگی با زندانیان فلسطینی در بند اسرائیل به مناسبت روز بین المللی زندانیان فلسطینی شرکت کردند.
یکی از تظاهرات کنندگان گفت فلسطینیان بدون هیچ دلیلی سالهاست در اسرائیل زندانی هستند. حتی زنان و کودکان فلسطینی نیز بازداشت و زندانی می شوند. اسرائیل می خواهد مردم ما را بترساند و شهرکسازیها را گسترش دهد اما ما ترسی نداریم.
تظاهرات کنندگان در یکی از خیابانهای اصلی پایتخت تونس زنجیره ای انسانی تشکیل دادند تا به گردشگران خارجی یادآوری کنند هر روز شمار زندانیان فلسطینی بیشتر می شود اما جامعه بین المللی سالهاست به وضع این زندانیان بی توجه است.
خلود نصیب فعال حقوق بشر گفت ما به خارجیها نشان می دهیم اسرائیل اقدامات تروریستی خود را علیه فلسطینیان در سرزمینهای اشغالی و در زندانها افزایش داده است. ما از برادران و خواهران خود دفاع می کنیم و جنایکاران صهیونیست را محکوم می کنیم. آنها هرگز نمی توانند اراده زندانیان را خرد کنند.
صلاح الدین جورشی روزنامه نگار هم گفت پایان دادن به بی عدالتی درباره فلسطینیان همچنان آرمانی مقدس است و به وحدت میان مسلمانان نیاز دارد. غرب مسئول فاجعه انسانی در فلسطین است زیرا در برابر تجاوزات هر روزه اسرائیل علیه مردم درمانده فلسطین سکوت کرده است.

منبع : پرس تی وی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*