امت اسلامی » رئيس جمهور جديد نيجريه: درباره يافتن دختران ربوده شده نمي‌توانم قولي دهم
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۵

رئیس جمهور جدید نیجریه: درباره یافتن دختران ربوده شده نمی‌توانم قولی دهم

محمد بوهاری، رئیس جمهور جدید نیجریه، روز سه‌شنبه، اعتراف کرد که نمی‌تواند در باره یافتن 219 دختر دانش‌‌آموزی که یک سال پیش به دست شبه نظامیان بوکوحرام ربوده شدند، قولی دهد.

امت اسلامی- وی در بیانیه‌ای تصریح کرد:« ما نمی‌دانیم می‌توان این دختران را نجات داد یا نه. جای آنها معلوم نیست. خیلی دوست دارم آنها را نجات دهم اما در باره پیدا کردن آنها نمی‌توانم قولی بدهم. با وجود این به والدین و خانواده‌ و دوستان این بچه‌ها می‌گویم دولت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا آنها را به خانه‌یشان بازگرداند»
رفتار رئیس جمهور جدید نیجریه که از ماه مه آغاز به کار می‌کند با گودلاک جاناتان، رئیس جمهور فعلی که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ مارس شکست خورد، بسیار متفاوت است. به نظر می‌رسید پیدا کردن این دختران برای گودلاک جاناتان در اولویت نبود تا جایی که وی تحت فشارهای بین المللی مجبور شد واکنشی نشان دهد.
جاناتان بارها بدون ارائه توضیحاتی گفته بود که این دختران آزاد می‌شوند.
ارتش هم سال گذشته اعلام کرده بود می‌داند این دختران دانش‌آموز کجا هستند اما اجرای عملیات نظامی برای آزادکردن این گروگان‌ها جان آنها را به خطر می‌اندازد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از ابوجا، محمد بوهاری با محور قرار دادن مبارزات انتخاباتی خود بر مبارزه با بوکوحرام توانست جاناتان را انتخابات ریاست جمهوری شکست دهد.
این ژنرال ۷۲ ساله سابق قول داد دولتش به محض آغاز به کار دولتش در پایان ماه مه، بر مبارزه با بوکو حرام متمرکز خواهد کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*