امت اسلامی » معترضان به نژاد پرستي و اسلام هراسي در لندن تظاهرات کردند
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲

معترضان به نژاد پرستی و اسلام هراسی در لندن تظاهرات کردند

ظاهرکنندگان در لندن اقدامات نژاد پرستانه در غرب را محکوم کردند.

امت اسلامی- شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی گفت تظاهرکنندگان معترض به حوادث فرگوسن آمریکا تا لندن و برلین و آتن علیه نژاد پرستی و اسلام هراسی شعار دادند و اعلام کردند نژاد پرستی و اسلام هراسی هیچ جایگاهی در جامعه غربی ندارد و بازگشت به زمان برده داری امکان پذیر نیست.
خبرنگار این شبکه در لندن گفت پیام تظاهر کنندگان به حزب جنبش نژاد پرست ضد اسلامی بگیتا در آلمان و حزب نژادپرست طلوع طلائی یونان و خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان بود.
جرج گالوی فعال انگلیسی که در تظاهرات ضد نژادپرستی در لندن حضور یافته بود به خبرنگار المیادین گفت: نژاد پرستی هنوز تمام نشده است. در واقع نژاد پرستی در اروپا در حال رشد است و این امر ناشی از عمق بحران اقتصادی و فروپاشی ارزشها در احزاب است.
این شبکه افزود: تظاهرکنندگان با شعارهایی از مهاجران خارجی استقبال کردند زیرا معتقدند که بحران اقتصادی کشورهای غربی ربطی به آنها ندارد. تظاهرات لندن که از مقابل ساختمان بی بی سی آغاز شده بود سکوت رسانه های غربی در برابر اقدامات نژاد پرستانه علیه مسلمانان را خصوصاً در مسئله کشته شدن سه جوان مسلمان آمریکائی محکوم کردند.
ارون کایلی نماینده اتحادیه دانشجویان انگلیسی گفت: وقتی سه جوان مسلمان در آمریکا در اقدامی نژاد پرستانه فقط به جرم مسلمان بودن کشته شدند شاهد پوشش رسانه ای بسیار ضعیفی بودیم و می توان گفت که این موضوع پوشش رسانه ای داده نشد. فقط شبکه های اجتماعی از این موضوع سخن گفتند.
راهپیمائی لندن پیامهایی سیاسی برای احزاب راستگرای تندرو در انگلیس نیز داشت.
والی کندی سیاستمدار انگلیسی که در این تظاهرات حضور داشت گفت: حتی حزب کارگران انگلیس در روزهای گذشته نشان داد که دیگر نماینده بیکاران نیست.
خبرنگار المیادین افزود: سازمان ملل متحد پس از کشته شدن ۷۶ تن در تظاهرات مسالمت جویانه سال ۱۹۶۰ در آفریقای جنوبی ۲۱ مارس را به عنوان روز مقابله با نژاد پرستی در جهان اعلام کرده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*