۱۱:۰۳ - ۱۳۸۶/۰۲/۴

شرکت کوکا کولا Coca Cola

وزارت خارجه‌ی رژیم اشغال‌گر قدس در روزنگاری که برای سال 1345 منتشر کرده، شش واقعه را حیاتی خوانده است. مخالفت صریح شرکت کوکاکولا با تحریم اسراییل از سوی کشورهای اسلامی یکی از این وقایع است.

وزارت خارجه‌ی رژیم اشغال‌گر قدس در روزنگاری که برای سال ۱۳۴۵ منتشر کرده، شش واقعه را حیاتی خوانده است. مخالفت صریح شرکت کوکاکولا با تحریم اسراییل از سوی کشورهای اسلامی یکی از این وقایع است. این شرکت در سال ۱۳۵۶، به پاس سی‌سال پشتیبانی از رژیم صهیونیستی و مقاومت در برابر تحریم مسلمانان از سوی هیات اقتصادی اسراییل مورد تشویق قرار گرفت.

کوکاکولا در برابر دریافت ۵۵میلیارد تومان معافیت مالیاتی، یک مجتمع تولیدی در زمین‌های یک روستای فلسطینی ساخته است. این شرکت میزبان و پشتیبان مالی اتاق بازرگانی اسراییل و آمریکا در سال ۱۳۸۰ نیز بود.

استفاده از مواد سمی و مضر برای کودکان در کشورهای جهان سوم و به‌کارگیری گروه‌های شبه‌نظامی برای برخورد با کارگران معترض در کشورهای آمریکای جنوبی، موجب شده که محصولات این شرکت از سوی برخی از نهادهای مدنی جهانی تحریم شود.

متاسفانه شرکت خوشگوار مشهد با پرداخت سالانه بیش از یک و نیم‌میلیارد تومان به یکی از شعبه‌های کوکاکولا، محصولات این شرکت را تولید و توزیع می‌کند. مسئولان شرکت خوشگوار با درخواست مردم برای تحریم کوکاکولا مخالفت کرده‌اند.

پرونده‌ی سیاه کوکاکولا

·    کارشناسان تغذیه مصرف کوکاکولا را برای کودکان و نوجوانان را مضر می‌دانند. مصرف این گونه نوشیدنی‌ها، مانع از جذب کلسیم، منیزیم، ویتامین A و B می‌شود.

·    شرکت کوکاکولا از سال ۱۲۹۷ تا کنون از مواد اسیدی مضر برای تولید نوشابه استفاده می‌کند.

·    این شرکت، از سال ۱۳۶۲ از شهد قندی گیاهانی که دچار تغییرات ژنتیکی شده‌اند، استفاده می‌کند. این مساله، سبب بروز خطر ابتلا به دیابت و چاقی مفرط می‌شود.

·    بر اساس گزارش سال ۱۳۸۲ مرکز علم و محیط زیست که یک سازمان پژوهش علمی غیردولتی هندی است، نوشابه‌های کوکاکولا و پپسی که در این کشور تولید می‌شوند، حاوی آفت‌کش‌ها و مواد سمی‌ای چون د.د.ت هستند و حجم مواد سمی این نوشابه‌ها، سی‌برابر بیشتر از استانداردهای کشورهای اروپایی است. حتی محصولات این شرکت‌ها در آمریکا نیز حاوی این مواد نیستند.

پس از انتشار این گزارش، فروش شرکت کوکاکولا در آن سال، پانزده درصد کاهش یافت.

·    سازمان غذا و داروی آمریکا، پس از بررسی‌های فراوان نوشابه‌های شرکت کوکاکولا در سال ۱۳۸۵، از وجود ماده‌ی سرطان‌زای بنزن در آن‌ها خبر داد.

خوشگوار

نام شرکت: خوشگوار مشهد

زمینه‌ی فعالیت: تولید نوشابه گازدار غیرالکلی

نشان‌های وابسته: کوکاکولا، فانتا، آب معدنی داسانی، خوشگوارکوکا، خوشگوار پرتقالی

مدیر: مسعود یزدی

تلفن: ۶۶۲۵۷۵۷ و ۶۶۲۴۹۶۹

نشانی کارخانه: مشهد، شهرک صنعتی توس، بزرگراه آسیایی

این شرکت که محصولاتش را پیش از انقلاب تحت نظر شرکت کوکاکولا تولید می‌کرد، پس از انقلاب اسلامی نیز ارتباط با شرکت آمریکایی را حفظ کرد و سالانه، با واسطه‌ی یک شرکت ایرلندی، یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به حساب کوکاکولا در آمریکا واریز می‌کند.

کوکاکولا که پس از انقلاب اسلامی از بازار ایران خارج شده بود از سال ۱۳۷۳، با امضای قرارداد فرانشیز با شرکت‌هایی از جمله خوشگوار، مجدداً وارد بازار ایران شد که شرکت‌های ایرانی از طریق یک شرکت ایرلندی به نام کوکاکولای آتلانتیک و بعدها از طریق شرکت کنسانتره Drogheda، شهد نوشابه را دریافت می‌کنند.

مدیر شرکت خوشگوار در پاسخ به درخواست مردم برای قطع ارتباط با کوکاکولا می‌گوید: بازار فروش ما وابسته به همین نام است و نمی‌توانیم آنرا حذف کنیم.

اتاق بازرگانی و صنعت آمریکا و اسراییل

یک سازمان خصوصی است که که در سال ۱۳۴۴ تاسیس شده است. این سازمان که سفیر آمریکا در تل‌آویو ریاست آن را بر عهده دارد، توسط نمایندگان شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی آمریکا و اسراییل اداره می‌شود.

گسترش روابط تجاری و اقتصادی و توسعه‌ی تجارت بین ایالات متحده و اسراییل، کمک به بنگاه‌های اقتصادی هر دو کشور برای برقراری ارتباط با همتایان خارجی‌شان و فراهم آوردن داده‌های و گزارشات اقتصادی برای اعضا بخشی از اهداف این سازمان است. هم‌اکنون ده‌ها شرکت بزرگ و کوچک آمریکایی و اسراییلی عضو این نهاد اقتصادی هستند

۸ دیدگاه

 1. حسین :

  بسیار متشکرم . خیلی عالی است . اجر شما با صاحب الزمان ( عج )

 2. تصویر نقشه کارخانه خوشگوار ، تولید کننده نوشابه کوکا کولا در قلب مشهد مقدس
  تصویر هوایی از کارخانه خوشگوار ، تولید کننده نوشابه های زهر آلود کوکا کولا و آب معدنی دسانی در قلب مشهد مقدس که متاسفانه برخی ازسهامداران آن از رجال مذهبی و سیاسی مشهد مقدس هستند… این در حالی است که مدیر شرکت خوشگوار در پاسخ به درخواست مردم برای قطع ارتباط با کوکاکولا می‌گوید: بازار فروش ما وابسته به همین نام است و نمی‌توانیم آنرا حذف کنیم !!!!!! که این خود عذر بدتر از گناه است ! لازم به ذکر مجدد و تاکید هزارباره است که بنا بر آنچه در کتاب « دکترایموتو» دانش آموخته دانشگاه یوکوهاما با مدرک دکترای Alternative Medicine آمده است، ما به مدارک حقیقی دست یافته‌ایم که نشان می‌دهد، انرژی ارتعاشی بشر، افکار، نظرات، موسیقی، دعا و نیایش بر ساختار مولکولی آب اثر می‌گذارد.

  آب، ماده‌ای بسیار سازگار است، به گونه‌ای شکل فیزیکی آب به آسانی با محیطی که در آن هست، انطباق پیدا می‌کند و نه تنها از نظر فیزیکی تغییر می‌کند، بلکه شکل مولکولی آن نیز تغییر می‌یابد. انرژی یا ارتعاشات محیط، شکل مولکولی آب را تغییر می‌دهد. از این جنبه، نه تنها آب توانایی آن را دارد که از حیث دیداری، محیط خود را منعکس کند، بلکه از حیث مولکولی هم در انعکاس محیط اطراف خود عمل می‌کند.تصویر خود گویای بسیاری از مطالب هست و نیازمند به توضیحات بیشتر نیست . برای مشاهده تصویر بزرگ روی آن کلیک کنید

  بسم الله الرحمن الرحیم

  به گزارش پایگاه ثقلین یاران بیرقهای سیاه خراسان طی انتشار بیانیه ای رسمی اعلام نمودند به دلیل عقد قرار دادهای شرکت خوشگوار مشهد با شرکت صهیونیستی کوکا کولا که عواید آن مستقیما صرف جنایتهای رژیم اسراپیل در فلسطین میشود و تذکرات پیاپی از سوی ملت شهید پرور مشهد مقدس برای لغو قراردادها و عدم ارائه جواب و پاسخ قانع کننده از سوی مسئولان شرکت خوشگوار مشهد ، عواقب هرگونه مقابله با این شرکت را رسما به عهده خواهند گرفت و از این تاریخ یعنی دوازدهم دی ماه هشتاد و هفت به بعد مسئولیت حفاظت از منافع این شرکت در مشهد مقدس در قبال عدم توجه به مفاد این بیانیه به عهده مدیر عامل شرکت خوشگوار خواهد بود . یاران درفشهای سیاه خراسان اعلام مینمایند مسئولین این شرکت موظفند در اسرع وقت لغو قرار دادهای خود با شرکت صهیونیستی کوکا کولا را از طریق رسانه های دیداری و شنیداری و نوشتاری به اطلاع عموم ملت ایران برسانند تا دچار عواقب عدم پذیرش مفاد این بیانیه که مورد هدف قرار گرفتن از سوی فعالان مبارزه با صهیونیزم و منافع آنها در مشهد مقدس است نگردند http://www.alm.ir http://www.gaza.blogfa.com

  تصویر کارخانه خوشگوار ، تولید کننده نوشابه های زهر آلود کوکا کولا در قلب مشهد مقدس که برخی ازسهامداران آن از رجال مذهبی مشهد هستند…تصویر خود گویای بسیاری از مطالب هست و نیازمند به توضیحات بیشتر نیست .

  در تصویر فوق پرچم رژیم صهیونیستی اسرائیل را در مهندسی کارخانه و پیرامون کارخانه خوشگوار مشهد که محصولات شرکت شیطانی کوکا کولا را در مشهد و سایر نقاط ایران تولید و پخش مینماید مشاهده میکنید به گزارش پایگاه ثقلین به نقل از دانشگاه مجازی انتظار نوع مهندسی به کار رفته در کارخانه کوکا کولای مشهد و اطراف آن الهام گرفته شده از نقشه پرچم کثیف اسرائیل غاصب و ستاره نحس داوود است .

  چندی پیش مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در همایش نماز فرمودند “صهیونیستها هر نقطه‏ى دنیا که خواستند یک ساختمانى بسازند، آن علامت نحس ستاره‏ى داوود را سعى کردند یکجورى رویش تثبیت کنند. کار سیاسى‏شان اینجورى است”

  لازم به ذکر است که در سالهای اخیر و در شبهای گرانسنگ قدر مسئولین طراز اول آستان قدس رضوی از زائران و میهمانان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام با آب معدنی های دسانی تولید شرکت صهیونیستی کوکا کولا پذیرایی میکردند که چندین بار تذکرات جدی از سوی تشکل های مردمی مشهد به آنها داده شد ولی متاسفانه سالهای بعد با حجم گسترده تری این پذیرایی !! صورت گرفت !خبر این خوشخدمتی مسئولین طراز بالای آستان قدس را خبرگزاری های کشور از جمله سایت دانشگاه «علوم پزشکی» مشهد و سایت مطالبه و چندین خبرگزاری دیگر کشور منتشر نمودند و جواب مدیر عامل شرکت خوشگوار مبنی بر استفاده فقط از نام کوکا کولا برای فروش بیشتر جای سئوالهای بیشتری را برای ملت مسلمان ایران باز میکند که اگر هیچ گونه قرار دادی “به گفته مدیر عامل خوشگوار” با شرکت صهیونیستی کوکا کولا ندارید پس چرا به استفاده از نام کوکا کولا افتخار میکنید و عذر بدتر از گناه می آورید ، به عبارتی ملموس تر عرض میکنم :

  آقایان نامحترم ! آیا علنا “خر حمالی” برای کوکا کولا میکنید !!!؟

  تصویر پایین نیز ، در حالی در فایل تبلیغاتی شرکت مذکور قرار می‌گیرد که اخیرا تصویری از آرم این شرکت درمیان نمازگزاران برخی شهرهای بزرگ کشور توزیع شده است که در آن تصویر، آرم این شرکت به جمله «لا محمد لا مکه» تشبیه شده است.در تصویر بالا همان‌گونه که دیده می‌شود «کوکاکولا» عبادت پنج گانه مسلمین در نزد خدای واحد را به ابزاری تبلیغاتی برای خود مبدل کرده تا بتواند جمعیت یک میلیاردی مسلمانان را به محصولات خود خوش‌بین کند!تصویر فوق که نمایی از یک نمازجماعت با تن‌پوشی از شرکت نوشابه‌سازی آمریکایی است، می‌تواند زمینه‌ساز حرکتی برای تحریم این کالای آمریکایی در بین مسلمین باشد.شرکت مذکور با پراهمیت برشمردن جمعیت به‌عنوان مهمترین معیار حضور محصولاتش، سال‌هاست تلاش دارد در میان مسلمانان جهان که امروزه یک پنجم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، حضوری پررنگ‌تر داشته باشد، ازهمین رو سعی دارد در کشورهای مختلف مسلمان‌نشین کارخانه‌های تولید محصولش را گسترش دهد. این درحالی است که مدیر شرکت خوشگوار در پاسخ به درخواست مردم برای قطع ارتباط با کوکاکولا می‌گوید: بازار فروش ما وابسته به همین نام است و نمی‌توانیم آنرا حذف کنیم !!!!

  آبی که درون بطری است و کاملا هوشمندانه واکنش نشان میدهد آرم کوکا کولا را به صورت یک جمله کفر آمیز میخواند

  یادمان باشد هفتاد درصد وجود انسان را آب تشکیل داده است پس مواظب نوشیدنی خود باشیم

  مطلب مرتبط : یادمان باشد روی زمینی که دو سوم آن را آب تشکیل داده جنایت نکنیم

  انتشار این مطلب فقط با ذکر منبع بلا مانع است

  ——————————————————————————–

  از حسن سلیقه مدیریت محترم سایت خبری تحلیلی یزد فردا در نحوه پوشش این خبر مخصوصا قرار دادن ستاره داوود در یک هشت ضلعی یا “شمسه اسلامی” که بیانگر نماد مشهد مقدس و امام هشتم شیعیان علیه السلام هست خیلی متشکریم اجرشان با آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام این را هم بدانید که خیابانی که منتهی به کارخانه کوکا کولا در مشهد میشود به نام حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها یعنی “کوثر” نام گذاری شده است ! http://www.waiting.ir

 3. محمد اردستان :

  با سلام خدا قوت ما دعاگوی هر کسی هستیم که افکار شوم اسرائیل را بر ملا کند و هویت ذاتی این قوم شوم را بر همگان نشان دهند
  خداوند یار شما باشد ان شاء الله

 4. رضا اردستان :

  با سلام خدا قوت ان شاء الله خدا خیرتان دهد

 5. رهگذر :

  آقایون محترم نویسنده در سایت وزین امت نیوز لطف کنید بر اساس سند صحبت کنید و به افراد هم اجازه ندهید که هر صحبت ناروایی را که باعث اختلافات قومیتی می شود را مطرح کنید.پس قبول کنید صحبت بی سند بسیار بی ارزش می باشد.

 6. امیر :

  اخه اقایان نویسنده این سایت این درست نیست که با خراب کردن نام محصول شرکتی محصول خود را به فروش میرسانید مسلما” شما انسانهای کثیف از سوی شرکتهای رقیب اجیر شده اید باید بدانید نان ……. خوردن ندارد.

 7. فاطمه :

  اگر این گفته هادرست باشد واقعا باید برای یک کشور اسلامی متاسف بود که دولت آن جلوی این سود جویی وفروش این مواد را که پولش مستقیم به جیب امریکا دشمن ما میرود نگیرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*